z cyklu fakty i kity

z cyklu fakty i kity
- Malkontentem trzeba się urodzić - powiedziała dumnie Mirabelka.

środa, 27 marca 2013

A szu!

Mirabelka wczorajszy wieczór tokowała.
Z teorii: „taniec godowy wykonywany podczas toków ma za zadanie zachęcić samice i odstraszyć samców”, a ona nigdy nie uczęszczała na żadne lekcje tańca. Posiada dwie lewe nogi i nie ma zamiaru nikogo odstraszać, tym bardziej samców, a nawet wręcz przeciwnie. No chyba, że bezwiednie odstrasza, ale to już może być wina charakteru, ostatecznie aparycji.
W praktyce chciała jedynie rzygnąć sobie tak tylko od serca. Może nie wypada mówić tak kobiecie po czterdziestce, ale nie zawsze ładne słówka są mniej chwiejne i na miejscu. Państwo wybaczą, a nawet nie muszą, bo i tak rozlała to, w notce wcześniej. Teraz nie uroni już ani kropelki z tego swojego Tokaja.

- To co robi dobrze na kaca, Państwo wią? To jej przekażę.

Oczekując na specyfik wbijemy sobie z Mżonkiem gola w bramkę San Marino.

6 komentarzy:

 1. Ten pierwszy gol dla reprezentacji to jakby nasza zasługa, bo przy karnym śmy z Mżonkiem w piłkę intensywnie dmuchali :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Istna Pytia z Ciebie. Bardzo to wszystko zakalamburzone. Nic nie rozumiem, a raczej rozumiem tak. Ty tokowałaś, jak mąż oglądał mecz? Co za odwaga! W czasie meczu samiec odstrasza nie tylko inne samce, ale przede wszystkim samice. Miałaś szczęście, że nasi wygrali MIMO WSZYSTKO :) A może tańczyłaś czardasza z jakimś Węgrem? Wygarnęłaś chłopu prawdę, czy zrobiło Ci się niedobrze? Wręczyłaś łapówkę w postaci butelki tokaju i ustawiłaś mecz? A może jednak nic nie zrozumiałam???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha, jakby tu najprościej rzec...
   ... urżnęłam się maleńką butelczyną Tokaja. Mecz oglądaliśmy wspólnie, ja prawdopodobnie w malignie żaliłam się na swoją głupotę, ot takie nic i tylko tyle.
   :) kocham Cie za to, że drążysz! :) Masz buziaka i spadam po Młodego.

   Usuń
  2. No i dodam, że to Ty powinnaś pisać tego bloga! Bo Twoje wersje już nie raz rzuciły mnie na kolana! :) no to poszłam precz
   cmok

   Usuń
  3. ...i nie Pytia, tylko nie Pytia, ona piła chyba tylko wodę źródlaną

   ...mówiłam że mnie nie ma? hmmm no to nie ma! ;)

   Usuń
 3. ale gadała w Twoim stylu, mimo że na trzeźwo :)

  OdpowiedzUsuń

Tu byłem - Zenek
(Twój komentarz może wyglądać i tak, ale jeśli nie będzie podpisany, to jak to mamusia mówiła: Z obcymi się nie rozmawia!)