z cyklu fakty i kity

z cyklu fakty i kity
- Malkontentem trzeba się urodzić - powiedziała dumnie Mirabelka.

sobota, 30 marca 2013

Bez jadu

Przeglądam albumy ze zdjęciami i przekładam fotki plasterek po plasterku.

Szczęśliwa gładko uśmiechnięta twarz, z podniesioną powieką i błyskiem w oku, ciekawa życia, pełna nadziei.
Każdy kolejny pstryk odsłaniał coraz więcej zagnieceń i wątpliwości, tak jakby prawdziwy obraz został uwięziony tylko na starych fotografiach.

Podchodzę do lustra i nie zgadzam się z tym co widzę. Nie teraz, jeszcze nie!
Przecież jest we mnie ta iskra nadziei.

Wysycham.

- Zwierciadełko powiedz przecie... albo nic nie mów. Nie kłam!
Ja swoje wiem.

5 komentarzy:

 1. O matko, Mirabell czy tylko młodość ma wartość. Ale mnie wkurzyłaś, mówisz jak nasi pracodawcy. Tylko w młodosci nadzieja ? A kto Cię bozbawił tego błyski w oku ? Ty sama. Zmarchy ? A te młódki je mają ? No nie i do tego cycki sobie poprawiają bo mają małe. A my sobie poprawiamy, bo mamy obwisłe i na tym polu jest równość....też poprawiamy, daj Ty sobie spokój !!! Obwisłe powieki ? Nie maluj oczu. No pewnie że by się chciało, ale chcieć to móc. Nie poradzę Ci, to nie tylko mężczyźni jak stare wino mają lepszą jakość. Doświadczona kobieta ma lepszy smak...ona wie jak to się robi...czaruje, uwodzi...jeszcze " im" pokażesz. Ja omal nie pękłam ze śmiechu gdy zobaczyłam TO za oknem . Czy Pani Zima ma ADHD i nie może przestać ? Co ona bierze ? Może jej zapytaj skąd ona taką energię ma ? Ty swoją tracisz na patrzenie w lustro. " Lustereczko powiedz przecie".... No coś Ty, nie szkoda Ci czasu ? Jak już koniecznie musisz się czymś martwić , to tylko tym że wpadła do Ciebie " taka " maruda i Cię poucza...o tak, to Twoje zmartwienie. No weź Ty się ogarnij kobieto i do odśnieżania, bo sądzę że w całej Polsce jest " nowa dostawa". Miłego dzionka - Jola W.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja myślałam, ze kryzys wieku średniego zarezerwowany jest dla panów.
  Pamiętaj! To, co widzimy w lustrze jest tym, co mamy aktualnie w duszy. Uporządkuj myśli, zrób rachunek szczęścia, miłości, piękna i życzliwości, która Cię otacza - spłucz się tym jak prysznicem. Zobaczysz jak będzie śliczna każda Twoja zmarszczka, a oczy błyszczące.
  Nigdy nie miałam większego poczucia własnej wartości i seksapilu niż teraz, kiedy jestem babcią. To zależy gdzie się leży: dla kogo przygotowuje się święta, kogo niańczy, kogo odwiedza w szpitalu, kogo grzebie, a nie w jakim jest się wieku. Chcę być w swoim i starzeć się po słowiańsku, nie po amerykańsku! Wolę wyglądać jak suszona śliwka, a nie zabalsamowane i umalowane zwłoki. Czy pamiętasz jak tuliłaś się do starych ludzi w dzieciństwie? Mnie się oni wydawali tacy pachnący, srebrni i atłasowi - po prostu piękni. I spokojni. I zawsze mieli czas i tyle opowieści w zanadrzu. Nie biegali na botoks i nie mieli depresji z powodu sztucznej szczęki. Czy nie o to nam chodzi? Mnie właśnie o to.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spodziewałam się, aż takiego odzewu. I co ja mogę powiedzieć więcej, nie dajecie mi szans na żadną chwilę słabości.
  Chyba nie jedną dziewczynę postawiłyście właśnie na nogi.

  Nie pogniewacie się, że pozwolę sobie jeszcze czasem na narzekania? Może to egoistyczne, ale skoro mam w Was takie wsparcie. ;) a i inni mogą skorzystać z Waszego doświadczenia i mądrości, widzę same plusy
  Całuję moje kochane psychoterapeutki, (starając się Was oczywiście zbytnio nie wykorzystywać)
  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobra dziewczyny, ale teraz śmichy chichy. Pamietacie jak poprzednio jęczałam, że na spacerze z psiurem zapachniało wiosną ? Nic bardziej mylnego, oszustka zima zrobiła mnie w konia. Dzisiaj omal nie padłam gdy zobaczyłam za oknem ...biał. To nie był zapach wiosny, tylko nadchodzącego śniegu. Acha, słyszałam że krioterapia odmładza, mamy szansę .....Buziaczki- Jola W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba będzie przemyśleć, bo zima w pełni :)

   Usuń

Tu byłem - Zenek
(Twój komentarz może wyglądać i tak, ale jeśli nie będzie podpisany, to jak to mamusia mówiła: Z obcymi się nie rozmawia!)