z cyklu fakty i kity

z cyklu fakty i kity
- Malkontentem trzeba się urodzić - powiedziała dumnie Mirabelka.

czwartek, 23 maja 2013

psim swędem

Coś mi się wydaje, że wena poszła w las. Rozdymam nozdrza, obwąchuję, lecz zapach znam na wylot.
Dochodzę do wniosku, że równowaga umiejscawia się w uchu środkowym, bo gdy staję boso na środku pokoju narzuca mnie na jedną stronę.

Wróciłam do łóżka, bo nuda jest bezpieczna. A może tylko zmarzłam?

Cywil do nogi!

7 komentarzy:

 1. Ja bym na Twoim miejscu poszła za weną :)
  w las
  daleko nie mogła odejść
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale pamiętajmy o tym, że kulawa zwierzyna w lesie może stać się ofiarą! ;)

   Pozdrawiam równie ciepło w ten chłodny dzień.

   :)

   Usuń
 2. Trochę nie na temat napiszę, ale jakoś tak mi się zebrało. Czasami kropelka przeleje czarę, a drobna myśl (wena właśnie?) kopnie w pióro i trzeba napisać. Już Edison powiedział, że "Geniusz to jeden procent inspiracji i dziewięćdziesiąt dziewięć procent perspiracji". Łap równowagę (duchową również) nie zważając na występujące poty. Stajemy się tym, co o sobie myślimy, mówimy i jak się postrzegamy. Co gorsza (lub lepsza), inni zaczynają w nas to dostrzegać Myślmy o sobie jak najlepiej, bo nikt nas nie skrzywdzi i nie zdołuje skuteczniej niż my sami. Kochajmy same siebie, nie utrwalajmy smutkowania, czarnowidztwa i wiary w pecha, bo zostaniemy same w swoim towarzystwie (które okaże się z czasem nie do zniesienia dla nas samych). Serca, piersi, pupy, uszy do góry!!! Od dziecka wierzę w Polyannę i jej "radujące teksty", starałam się, żeby ta filozofia szła ze mną przez całe życie. Chyba mi się to udaje, mimo burz i dramatów, żeby nie było, że życie trzyma mnie pod ochroną. Moja Mama mówi, że jestem jedną z nielicznych, znanych jej osób, która codziennie mówi "jestem taka szczęśliwa", większość używa rozżalonego czasu przeszłego lub podbitego nutką nadziei przyszłego. Propaganda sukcesu naprawdę działa, warto spróbować :) Z czasem gubi się gdzieś propaganda, a zostaje wyłącznie sukces. HOWGH!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie posiadam takiej siły i nie ma we mnie takiej mocy jak w Twoim uśmiechu. Ale gdyby nie Ty, nie dowiedziałabym się, że mogłabym pokochać tak świadomie szczęśliwą i niesamowitą kobietę jaką jestes TY :)
   HOWGH! Buziak

   Usuń
  2. Nikt nie zdaje sobie sprawy jaki jest silny, dopóki nie zmusi o do tego życie :) Obyś nie musiała się dowiedzieć! :) Ja też Cię kocham przezdolny na wszystkich polach Łysolu! Miłego weekendu - bardzo podobało mi się określenie w którymś z poprzednich wpisów, że "stoły już przebierają nogami".
   Buziaki!

   Usuń
 3. "Zdradliwa wena, raz jest, raz jej nie ma..." (PFK) (Nie, nie słucham hip-hopu, ale jakoś tak mi od razu wpadło do głowy).:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I rację Ci muszę przyznać kobito! ;)

   A jak samo wpada do głowy, to albo zamontuj jakiś filtr, albo zacznij słuchać hip-hopu! ;)
   :)

   Usuń

Tu byłem - Zenek
(Twój komentarz może wyglądać i tak, ale jeśli nie będzie podpisany, to jak to mamusia mówiła: Z obcymi się nie rozmawia!)