z cyklu fakty i kity

z cyklu fakty i kity
- Malkontentem trzeba się urodzić - powiedziała dumnie Mirabelka.

czwartek, 13 czerwca 2013

Ciary Farciary

- Dzień dobry, kto z Państwa ostatni? – rzuciła pytanie w stronę kolejki Mirabelka.

- Ja, ja… – odpowiedziała kobieta nerwowo podskakując na krześle.

- To będę za Panią – Mirabelka posłała uśmiech na koniec kolejki i zasiadła pod gabinetem zabiegowym.

- Jak wyjdzie pielęgniarka niech Pani da Jej kartę, bo wzywa po nazwisku – udzieliła instrukcji nerwowa kobieta.

- Kartę? – myśli Mirabelki powędrowały na stół do mieszkania. - Aaaa kartę! – w jednej chwili z pokoju powróciła wprost do rzeczywistości.

- No kartę – fuknęła w stronę głupiej kobieta. - Ja czekałam na dole dwie godziny, a ludzi jak mrówków i wpychają się jeszcze takie bez skierowania do kolejki – dodała wyraźnie zbulwersowana. - O wyszła! Da Jej Pani kartę.

- Dzień dobry – uznając za zasadne Mirabelka wdrożyła tanią sztuczkę z uśmiechem numer osiemset dziewięćdziesiąt trzy i wysypała się jak u księdza. - Proszę Pani, zapomniałam skierowania z domu, a byłam na dziś umówiona na zdjęcie szwów, więc nie mogłam dostać karty z rejestracji. Myśli Pani, że mam jeszcze dziś jakąś szansę na przyjęcie? – jeżyk na mirabelkowej głowie przybrał kolor blond, a twarz nabrała wyrazu niedorozwiniętej ofiary.

- No przecież nie zostawimy Pani z tymi szwami, Pan doktor przyjdzie to zadzwoni do rejestracji i na pewno wyjmie Pani kartę, niech się Pani nie martwi – klepiąc po ramieniu uspokajała sierotkę Marysię pielęgniarka.

- Bardzo dziękuję – ukłoniła się znów najgrzeczniej jak umiała i zasiadła z powrotem na krzesełku. Niepewnie rozglądając się w koło, Mirabelka przetasowała palce i niewinnie złożyła dłonie na kolanach.

- Ssss... - zasyczała nerwowo kobieta.

- Wrrr... - zawtórowała jej reszta kolejki.


Istne ciary.

8 komentarzy:

 1. Metoda "na blondynkę" zawsze działa :)
  Buziaki Mirabelko i kolorowych snów :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :)
   ...położę więc farbki przy łóżku, jakby co będę te czarno-białe sny malować ;)

   :* buźka

   Usuń
  2. Życie da się pomalować to pewnie i sny też. W kolorowaniu życia pomagają fajni ludzie których dobrze mieć blisko. A sny.....może wieczorne marzenia pomogą, albo wino :-*

   Usuń
 2. No Mirabell, nie mogę wyjść z podziwu . Jesteś MISTRZYNIĄ - jak to życie uczy , prawda ? Ściskam Cię serdecznie i nie życzę Ci niczego , bo znając już troszkę Twój życiorys, na pewno znowu coś Ci się przydarzy . Niech to nie będzie chociaż nic strasznego , byłoby dość. Acha, malutka rada .... PISZ KRYMINAŁY (mówiłam już nieraz , toczka w toczkę Joanna Chmielewska ... znasz chociaż ? ...) - Jola W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mogłabym nie znać?
   Jolu, a co do pisania kryminałów, Mirabelka nie mogłaby nikogo zabić, no chyba że wzrokiem, ale takie narzędzie zbrodni nie zrobi na nikim wrażenia, no chyba że na optyku. ;)
   Ściskam :)

   Usuń
  2. Wiesz, nawet nie myślałam o zabijaniu, tylko Twoje życie jest pełne " napięć " ... delikatnie powiedziawszy , więc fabuła jak na film grozy . Uściski - Jola W.

   Usuń
 3. ...uwielbiam osoby, które wpychają się bez kolejki. Normalnie nóż w plecy. Metoda na słodką idiotkę zawsze się sprawdzi bo ludzie chcą widzieć że ktoś jest mniej jarzący od nich...

  ...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...na swoje usprawiedliwienie powiem, że nie planowałam się przed nikogo wpychać, sama tego nie znoszę...ale swoje gapiostwo odpokutowałam czekając potem dwie godziny pod gabinetem doktora...

   pozdrawiam

   Usuń

Tu byłem - Zenek
(Twój komentarz może wyglądać i tak, ale jeśli nie będzie podpisany, to jak to mamusia mówiła: Z obcymi się nie rozmawia!)