z cyklu fakty i kity

z cyklu fakty i kity
- Malkontentem trzeba się urodzić - powiedziała dumnie Mirabelka.

niedziela, 3 marca 2013

Strachy na lachy

Meteorolodzy straszyli, straszyli, że zima na ten weekend wróci i znów zwali swoją białą kupę na barki wiosny i na nasze plecy, śniegu oczywiście, przygniatając nas jeszcze bardziej do ziemi. I dupa! Wystraszeni zachłannie połykaliśmy słońce. Teraz co prawda nasze łakomstwo zaczyna skraplać się nosem glut fte glut wefte, no ale co z tego, to czym wsiąkamy zostaje już nasze. Naładowani rozsiewamy się.

Nie chcę i ja Was straszyć, ale mam teraz w sobie film (bo nie na miejscu byłoby powiedzieć, że mam ten film za sobą) Bestie z południowych krain reżyseria i scenariusz Benh Zeitlin.

Dramat społeczny i jeszcze więcej interpretacji poza tym marginesem. W zderzeniu kilku światów również tego magicznego udało się opowiedzieć historię bez patosu - sztuka. Brudny brutalny realizm i magia. Świat rzeczywisty i wyobraźnia.
- Mnie porwał, czy Was porwie? – bo nie wiem.

3 komentarze:

 1. Postaram się dotrzeć o tego filmu i obejrzeć. Ja wczoraj na Iplexie obejrzałam "Musimy sobie pomagać" i jestem pod wrażeniem tej pięknej, wzruszającej, zabawnej i mistrzowsko opowiedzianej historii wojennej, genialnie podejrzanej operatorskim oczkiem i doskonale zagranej.Jeszcze się we mnie kolebie jak nieustana woda. Warto!
  xxx Thuja
  ps Dzisiaj ja znalazłam wiosnę w Leśniewie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie będzie może zabawnie, ale aktorstwo głównej bohaterki świetne, zaznaczając, że to dziecko jeszcze i w scenerii bardzo trudnej.
   Twojego filmu nie widziałam, postaram się obejrzeć.
   ...i wiosny gratuluję! :)

   Usuń
  2. Obejrzałam i ja, i teraz też wiem, że warto! :)

   Usuń

Tu byłem - Zenek
(Twój komentarz może wyglądać i tak, ale jeśli nie będzie podpisany, to jak to mamusia mówiła: Z obcymi się nie rozmawia!)